Pyeongchang Winter Olympics 2018 - Full Schedule of Events!

FEB 10th – FEB 16th

SATURDAY, FEB. 10

2:15 a.m. Cross-country ski Women’s 15 km skiathlon
2:40 a.m. Hockey Women’s group B preliminary: Japan vs. Sweden
5:00 a.m. Short track speed skating Men’s 1500m, Women’s 500m, Women’s 3000m
5:10 a.m. Luge Men’s singles runs 1-2
6:00 a.m. Speed skating Women’s 3000m
6:05 a.m. Curling Mixed doubles: Round-robin
6:15 a.m. Biathlon Women’s 7.5 km sprint
7:10 a.m. Hockey Women’s group B preliminary: Switzerland vs. South Korea
7:35 a.m. Ski jumping Men’s individual normal hill final
7:05 p.m. Curling Mixed doubles: Round-robin
8:00 p.m. Snowboarding Men’s snowboard slopestyle final
8:00 p.m. Figure skating Team event: Short dance, ladies short, pairs free
9:00 p.m. Alpine skiing Alpine skiing men’s downhill
11:30 p.m. Snowboarding Women’s snowboard slopestyle qualifying

SUNDAY, FEB. 11

1:15 a.m. Cross-country ski Men’s 30 km skiathlon
2:00 a.m. Speed skating Men’s 5000m
2:40 a.m. Hockey Women’s group A preliminary: United States vs. Finland
4:50 a.m. Luge Men’s singles runs 3-4
5:30 a.m. Freestyle skiing Women’s moguls qualifying round 2
6:05 a.m. Curling Mixed doubles: Round-robin
6:15 a.m. Biathlon Men’s 10 km sprint
7:00 a.m. Freestyle skiing Women’s moguls final
7:10 a.m. Hockey Women’s group A preliminary: Russia vs. Canada
7:05 p.m. Curling Mixed doubles: Semifinal 1
8:00 p.m. Snowboarding Women’s snowboard slopestyle final
8:00 p.m. Figure skating Team event: Men’s & ladies free skate, free dance
8:15 p.m. Alpine skiing Alpine skiing women’s giant slalom run 1
11:30 p.m. Snowboarding Women’s snowboard halfpipe qualifying
11:45 p.m. Alpine skiing Alpine skiing women’s giant slalom run 2

MONDAY, FEB. 12

2:40 a.m. Hockey Women’s group B preliminary: Japan vs. Switzerland
5:10 a.m. Biathlon Women’s 10 km pursuit
5:30 a.m. Freestyle skiing Men’s moguls qualifying round 2
5:50 a.m. Luge Women’s singles: Runs 1-2
6:05 a.m. Curling Mixed doubles: Semifinal 2
7:00 a.m. Biathlon Men’s 12.5 km pursuit
7:00 a.m. Freestyle skiing Men’s moguls final
7:10 a.m. Hockey Women’s group B preliminary: Sweden vs. South Korea
7:30 a.m. Speed skating Women’s 1500m
7:50 a.m. Ski jumping Women’s individual normal hill final
7:05 p.m. Curling Mixed doubles: Bronze medal match
8:00 p.m. Snowboarding Women’s snowboard halfpipe final
9:30 p.m. Alpine skiing Men’s alpine combined run 1
11:00 p.m. Snowboarding Men’s snowboard halfpipe qualifying

TUESDAY, FEB. 13

1:00 a.m. Alpine skiing Men’s alpine combined run 2
2:40 a.m. Hockey Women’s group A preliminary: Canada vs. Finland
3:30 a.m. Cross-country skiing Men’s/women’s individual sprint qualifying
5:00 a.m. Short track speed skating Women’s 500m, Men’s 1000m, Men’s 5000m
5:30 a.m. Luge Women’s singles runs 3-4
6:00 a.m. Cross-country skiing Men’s/women’s individual sprint heats and finals
6:00 a.m. Speed skating Men’s 1500m
6:05 a.m. Curling Mixed doubles: Gold medal match
7:10 a.m. Hockey Women’s group A preliminary: United States vs. Russia
7:05 p.m. Curling Men’s: Round-robin
8:00 p.m. Figure skating Pairs short program
8:15 p.m. Alpine skiing Alpine skiing women’s slalom run 1
8:30 p.m. Snowboarding Men’s snowboard halfpipe final
10:10 p.m. Hockey Women’s group B preliminary: Sweden vs. Switzerland
11:45 p.m. Alpiine skiing Alpine skiing women’s slalom run 2

WEDNESDAY, FEB. 14

12:05 a.m. Curling Women’s round-robin
1:00 a.m. Nordic combined Normal hill ski jump
2:40 a.m. Hockey Women’s group B preliminary: South Korea vs. Japan
3:45 a.m. Nordic combined Normal hill 10km
5:00 a.m. Speed skating Women’s 1000m
6:05 a.m. Biathlon Women’s 15km individual
6:05 a.m. Curling Men’s round-robin
6:20 a.m. Luge Doubles luge
7:10 a.m. Hockey Men’s group B preliminary: Slovakia vs. Russia
7:10 a.m. Hockey Men’s group B preliminary: United States vs. Slovenia
7:05 p.m. Curling Women’s round-robin
8:00 p.m. Skeleton Men’s skeleton runs 1-2
8:30 p.m. Figure skating Pairs free skate
9:00 p.m. Snowboarding Men’s snowboard cross seeding runs
9:00 p.m. Alpine skiing Alpine skiing men’s super-G
10:10 p.m. Hockey Men’s group C preliminary: Finland vs. Germany
10:10 p.m. Hockey Women’s group A preliminary: United States vs. Canada
11:30 p.m. Snowboarding Men’s snowboard cross

THURSDAY, FEB. 15

12:05 a.m. Curling Men’s round-robin
1:30 a.m. Cross-country skiing Women’s 10km individual
2:40 a.m. Hockey Men’s group C preliminary: Norway vs. Sweden
2:40 a.m. Hockey Women’s group A preliminary: Russia vs. Finland
6:00 a.m. Biathlon Men’s 20km individual
6:00 a.m. Freestyle skiing Women’s aerials qualifying
6:05 a.m. Curling Women’s round-robin
7:10 a.m. Hockey Men’s group A preliminary: Czech Republic vs. South Korea
7:10 a.m. Hockey Men’s group A preliminary: Switzerland vs. Canada
7:30 a.m. Luge Luge team relay
7:05 p.m. Curling Men’s round-robin
7:30 p.m. Skeleton Men’s skeleton runs 3-4
8:00 p.m. Snowboarding Women’s snowboard cross qualifying runs
8:00 p.m. Figure skating Men’s short program
10:10 p.m. Hockey Men’s group B preliminary: United States vs. Slovakia
10:15 p.m. Snowboarding Women’s snowboard cross

FRIDAY, FEB. 16

12:05 a.m. Curling Women’s round-robin
1:00 a.m. Cross-country skiing Men’s 15km individual
2:40 a.m. Hockey Men’s group B preliminary: Russia vs. Slovenia
6:00 a.m. Freestyle skiing Women’s aerials final
6:00 a.m. Speed skating Women’s 5000m
6:05 a.m. Curling Men’s round-robin
6:20 a.m. Skeleton Women’s skeleton runs 1-2
7:10 a.m. Hockey Men’s group C preliminary: Finland vs. Norway
7:10 a.m. Hockey Men’s group C preliminary: Sweden vs. Germany
7:30 a.m. Ski jumping Men’s individual large hill qualifying
7:05 p.m. Curling Women’s round-robin
8:00 p.m. Figure skating Men’s free skate
8:00 p.m. Freestyle skiing Women’s freeski slopestyle qualifying
9:00 p.m. Alpine skiing Alpine skiing women’s super-G
10:10 p.m. Hockey Men’s group A preliminary: Canada vs. Czech Republic
10:10 p.m. Hockey Women’s quarterfinal #1
11:00 p.m. Freestyle skiing Women’s freeski slopestyle final

Like Just Jared Jr. on FB
>>>>>>> staging1